Tensorflow چیست؟

Tensorflow یک کتابخانه متن باز برای زبان پایتون است که توسط گوگل در سال ۲۰۱۵ انتشار پیدا کرد. این کتابخانه در به برنامه نویسان کمک میکند تا بتواند طراحی و پیاده سازی شبکه های عصبی عمیق(Deep Learning Network) را به سادگی انجام دهند.

البته این که بخواهیم Tensorflow را فقط یک کتابخانه مربوط به شبکه های عصبی عمیق بدانیم، شاید کاره درستی نباشد. این کتابخانه در واقع یک چهارچوب نرم افزاری برای زبان پایتون است که به برنامه نویسان اجازه می دهد تا محاسبات خود را به صورت گراف(Graph) و جریان داده(Data Flow) انجام دهند. در Tensorflow همه چیز از گره(Node) و یال(Edge) تشکیل شده است. گره ها، در Tensorflow عملیات ریاضی هستند، این در حالی است که یال ها، همان داده ها را نمایش می دهند، که بین گره ها(عملیات ریاضی) جا به جا می شوند.

[sc name=”tbl_cls”]

Tensorflow به خاطر پیاده سازی قدرتمند، کاربردهای بسیار زیادی در حوزه داده کاوی و یادگیری عمیق دارد. برای مثال از کاربردهای این چهارچوب نرم افزاری میتوان موارد زیر را بیان کرد:

» شناسایی کاراکتراهای عددی و حروفی
» شناسایی عناصر موجود در عکس
» تشخیص و طبقه بندی تصاویر(برای مثال اگر تصویر چند گربه را به شبکه بدهیم، میتواند این تصویر گربه را یادگرفته، و اگر از این به بعد تصاویر گربه به این شبکه داده شد، میتواند تشخیص دهد)

منابع این بحث و اطلاعات بیشتر

این صفحه از سایت safaribooksonline

سایت tflearn.ir فارسی

وب سایت tensorflow.org

در صورت تمایل به یادگیری بیشتر، منابع بالا در نظر گرفته شده است. می توانید با خواندن این منابع، به یادگیری خود در این زمینه عمق ببخشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *