وردپرس(wordpress) چیست؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای متن باز، برای زبان برنامه نویسی پی اچ پی است. به بیانی ساده تر، وردپرس، یکی از ساده ترین ابزارها، جهت ساخت یک وبلاگ یا یک وب سایت با زبان برنامه نویسی پی اچ پی است.

اگر شما بخواهید، یک وب سایت، یا یک وبلاگ داشته باشید، بایستی از زبان های برنامه نویسی موجود استفاده کرده و ماژول ها(قسمت ها)ی مختلف آن را طراحی کنید. سیستم مدیریت مطالب، مدیریت کاربران، سیستم عضویت و ثبت نام، مدیریت تصاویر و رسانه ها، آمار کاربران و هزاران قسمت دیگر، که هر کدام باییستی جدا جدا برنامه نویسی شوند. البته اگر میخواهید چرخ را دوباره اختراع کنید، میتوانید همه این ماژول ها را، از ابتدا، با یکی از زبان های برنامه نویسی موجود، بنویسید. ولی راه حل ساده تر، استفاده از وردپرس(wordpress) است.

وردپرس میتواند به سادگی و در عرض کمتر از چند دقیقه، نصب و قابل استفاده شود. همچنین در مخزن سایت وردپرس، افزونه های مختلفی قرار دارد که میتواند امکانات بسیار زیادی را به سایت یا وبلاگ شما اضافه کند. مثلا، اگر میخواهید بدانید که کاربرانی که سایت شما را بازدید کرده اند، از چه صفحاتی بازدید کرده اند، میتوانید یک افزونه آمارگیر نصب کرده و کاربران خود را رصد کنید.

وردپرس رایگان است، و میتوانید نسخه های مختلف آن را(با زبان های مختلف، مثلا فارسی یا انگیسی) دانلود کرده و با یک آموزش ساده، یک وب سایت با امکانات مختلف راه اندازی کنید.

وردپرس از قابلیت تم(پوسته)های سفارشی نیز پشتیبانی می کند. به این صورت که میتوانید یک پوسته یا همان قالب را به شکل های مختلف طراحی کرده و آن را بر روی وردپرس نصب کنید. به این صورت سایت شما، از لحاظ ظاهری، میتواند با تمامی سایت های موجود تفاوت داشته باشد.

وردپرس، مناسب شرکت ها، اشخاص و سازمان های مختلفی است که نیاز دارند یک وب سایت قدرتمند با امکانات مختلف و سریع راه اندازی کنند.

منبع و اطلاعات بیشتر را میتوانید در اینجا  و اینجا پیدا کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *