معرفی چند نرم افزار کاربردی جهت داده کاوی

پیش نیاز این درس:

بهتر است ابتدا درس داده کاوی چیست را مطالعه کرده باشید

با مطالعه دروس گذشته، یاد گرفته ایم که داده کاوی چیست. در این درس، میخواهیم چند نرم افزار کاربردی حوزه داده کاوی را مروری داشته باشیم. در میان نرم افزار های موجود، تمرکز را بر نرم افزارهایی گذاشتیم که نیاز به دانش برنامه نویسی ندارند. یعنی کسانی که به حوزه برنامه نویسی علاقه ندارند یا فعلا ترجیح میدهند از نرم افزارهای آماده(بدون طراحی نرم افزار و برنامه نویسی) استفاده کنند، میتوانند یادگیری این نرم افزارها را در دستور کار خود قرار دهند.

نرم افزار RapidMiner

این نرم افزار که که به گفته سازندگان آن تلاش بر این کرده است که به صورت یکپارچه عملیات مختلف حوزه علوم داده را تجمیع کند و به دانشمندان علوم داده اجازه دهد به سرعت مدل های مورد نیاز برای عملیات داده کاوی را شناسایی کنند.

نرم افزار Weka

نرم افزار وکا(weka) مجموعه ای از الگوریتم های مختلف جهت عملیات داده کاوی را در اختیار متخصصان و دانشمندان علوم داده می گذارد. کار با این نرم افزار بسیار ساده است و در اینجا کتابی جهت آموزش نرم افزار weka توسط خود سایت سازنده قرار داده شده است.

[sc name=”tbl_ea”]

نرم افزار Orange

یکی از نرم افزارهای بسیار ساده و لذت بخش جهت انواع عملیات داده کاوی است. این نرم افزار به خاطر سادگی و واسط کاربری ساده آن میتواند مورد استفاده بسیاری از متخصصان حوزه علوم داده باشد. حتی دوستانی که به تازگی به دنبال یادگیری علوم داده هستند، میتوانند از این نرم افزار استفاده کنند.

نرم افزار Neural Designer مخصوص طراحی شبکه های عصبی

اگر با شبکه های عصبی کار کرده باشید میدانید که طراحی این گونه شبکه ها معمولا کار وقت گیری است و نیاز به دقت بالایی دارد. با استفاده از نرم افزار Neural Designer به راحتی میتوانید شبکه های عصبی مخصوص خود را طراحی کنید و مدل های مختلف داده را توسط آن ها آزمایش کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *