لاراول(Laravel) چیست؟

لاراول یک چهارچوب(framework) نرم افزاری، تحت وب، برای زبان برنامه نویسی PHP است.
برای مثال، اگر بخواهید یک وب سایت، با زبان برنامه نویسی PHP بنویسید، نیاز دارید تا از یک سری ساختار(Structure) و الگوهای نرم افزاری(Design Patterns) پیروی کنید. لاراول این امکان را برای شما فراهم آورده است، به گونه ای که با استفاده از قواعد و الگوهایی که فراهم آورده است، شما را مجبور میکند، تا از این الگوها، پیروی کنید. لاراول از الگوی MVC استفاده میکند(MVC چیست؟).
همچنین برای پیاده سازی یک وب سایت، احتمالاً نیاز به ماژول های مختلفی دارید. مثلا ماژول آپلود تصویر، یا ماژول ورود کاربران به سیستم. میتوانید خودتان وقت بگذارید و قسمت های مختلف را، با زبان برنامه نویسی PHP بنویسید. اما لاراول، این کار را برای شما انجام داده است. لاراول، شامل مجموعه ی بسیار بزرگی از کتابخانه ها(Libraries) برای زبان PHP است. مثلا، ماژول آپلود تصویر، در لاراول وجود دارد و شما به راحتی میتوانید، فقط آن را فراخوانی کنید، بدون اینکه بخواهید خودتان بار دیگر این ماژول را از ابتدا بنویسید.
در کل استفاده از لاراول، در پیاده سازی یک وب سایت(یا هر سامانه آنلاین دیگر)، برنامه نویسی را برای PHP، بسیار ساده تر کرده، و تمرکز اصلی برنامه نویس را بر روی فرآیندهای کلی(و نه برنامه نویسی ماژول های جزئی تر) قرار میدهد. با این کار، سرعت برنامه نویسی بسیار بیشتر می شود، در عین حال، محصول نهایی نیز، بسیار با کیفیت تر و پایدارتر(Stable) می باشد(به خاطر اینکه، ماژول های نرم افزاری نوشته شده توسط Laravel، به وسیله ی برنامه نویسان قدرتمند پیاده سازی و تست شده اند). همچنین، اگر برنامه نویس دیگری بخواهد، بعداً بر روی این نرم افزار کار کند، احتمالاً بسیار راحتت تر خواهد بود، زیرا ساختارها و قواعد شناخته شده ی مهندسی نرم افزار، به خوبی در لاراول به کار گیری شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *