زبان برنامه نویسی پایتون(Python Programming Language) چیست؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی، برای ساخت برنامه های کامپیوتری است. این زبان برنامه نویسی، برای یادگیری و کار، بسیار راحت و سریع است. این در حالی است که کدهای پایتون، در لحظه تفسیر می شوند و نیازی به کامپایل کردن آن ها نیست.
اگر شما بخواهید یک برنامه کامپیوتری(مثلا برنامه ای شبیه ماکروسافت آفیس)، بنویسید، نیاز دارید از یک زبان برنامه نویسی استفاده کنید، تا به وسیله آن بتوانید، نرم افزار مورد نظر خود را بنویسید. یکی از این زبان ها، زبان برنامه نویسی پایتون(python) است. این زبان در مقایسه با زبان های برنامه نویسی دیگر، قابلیت های قابل توجهی دارد.
زبان برنامه نویسی پایتون، به خاطر استفاده زیادی که از این زبان، در سطح جهان می شود، دارای کتابخانه ها(Libraries) و ماژول های بسیار زیاد و گسترده ای است. این زبان به راحتی با سیستم عامل های لینوکس، ویندوز و مکینتاش ارتباط بر قرار کرده و میتوانید کدهای این زبان را بر روی دستگاه ها و پلتفرم های مختلف، اجرا کنید.
همچنین این زبان،‌ قابلیت پیاده سازی وب سایت های اینترنتی را نیز دارد. کتابخانه معروف این زبان به اسم جنگو(Django) یک چهارچوب قدرتمند برای این زبان ساخته است، که به وسیله آن، میتوانید وب سایت های قدرتمند با توان پردازشی بالا را نیز در اختیار کاربران قرار دهید.
پایتون همچنین در زمینه کاربردهای عملی(Scientific) نیز، دارای کتابخانه های قدرتمند و بهینه شده، برای پردازش های سریع می باشد.

اطلاعات بیشتر در اینجا یا اینجا میتوانید پیدا کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *